Horrory i romanse Sopotu

Kto przyjeżdża do kurortu, przeważnie kieruje się na Monciak i molo. Ale jest też inny Sopot. Tajemniczy, a czasem przerażający. Luksusowe wille Górnego Sopotu kryją tajemnice, którymi można by obdzielić kilka hollywoodzkich filmów.

O tym opowiem na spacerze, 5 lipca 2020, o godz. 12.00. Czas: 2 godz., obuwie sportowe, wpisowe: 10 zł. Szczegóły na stronie wydarzenia.

Sopot, początek wycieczki
Miejsce spotkania: Sopot pod dworcem PKP

Sławy mają na sumieniu...

„Co się dzieje w Sopocie, zostaje Sopocie” – śpiewali niektórzy jeszcze w XIX stuleciu, gdy brylowali tu arystokraci, z następcami tronu włącznie. Jednak sekrety, po latach, wychodzą na światło dzienne. Tak jak burzliwe życie Witkacego, pewnej muzy artysty i brytyjskiego dyrygenta, który jest za przyczyną sopockich wypadków po części Polakiem.

Górny Sopot
Uroki i mroki Górnego Sopotu

Nieznany, piękny stadion

Nie wszyscy wiedzą, że w Sopocie jest wspaniały stadion, z którego rozciąga się widok na morze. Na jego trybunach będzie okazja opowiedzieć o romansach i tragediach wśród wybitnych sportowców.
SKLA Sopot
Stadion lekkoatletyczny w Sopocie

Żelazna Dama w Sopocie

Zobaczymy też tajemniczą willę, w której nocowała „Żelazna Dama” Margaret Thatcher oraz dom pisarki, Stanisławy Fleszerowej-Muskat. Będą i mroczne historie. Kto chciałby ich posłuchać odkrywając kompletnie nieznane zaułki Sopotu, zapraszam na niedzielny spacer!
Sopocka secesja
Sopocki Styl - Górny Sopot