Przewodnik Gdański

ZWIEDZANIE

Janusz Czarski

blog!

Podróżowanie to nieustanna nauka i nowe doświadczenia, nawet jeśli podróżuje się po rodzinnym mieście. Pasją i nowymi odkryciami należy się dzielić, co zamierzam robić na blogu. Będę pisał o Trójmieście, morzu i historii trzymając rękę na pulsie życia Gdańska, Gdyni i Sopotu.

kościół Oksywie

Gdyńska Atlantyda

Oksywski gród wznosił się nad wysokim klifem, w który nieustannie uderzały morskie fale. Otoczony potężnymi wałami wydawał się nie do zdobycia.
Gdańsk – Antikitera

Duch Archimedesa w Gdańsku

Zegar astronomiczny z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku jest nazywany średniowecznym komputerem. Został ożywiony po setkach lat milczenia.
Dworzec w Gdyni, styl dworkowo-narodowy

Pokolenia gdyńskich dworców

Kolej przez dzisiejszą Gdynię poprowadzono 150 lat temu. Zwiedzanie Gdyni rozpoczniemy więc dziś od dworca kolejowego. Miłej wycieczki!
Pamiątki KS Spójnia Gdańsk

Spójnia Gdańsk – klub zapomniany

Jeszcze dwie dekady temu pojedynki derbowe piłkarzy ręcznych Spójni i Wybrzeża rozgrzewały publiczność do czerwoności. Dziś próżno szukać KS Spójnia Gdańsk na polskiej mapie wyczynowego sportu. Zwiedzanie Gdańska to także poznawanie histori sportu, dlatego dzieje Spójni trzeba poznać.
Pruszcz Gdański, Dom Wiedemanna

Muzeum Pruszcza Gdańskiego?

Licząca tysiące lat historia Pruszcza Gdańskiego być może wkrótce zagości w Domu Wiedemanna, który stanie się siedzibą Muzuem Pruszcza Gdańskiego.